Klasika od Walta Disneyho znovu ožívá

Pohádkový příběh Krásky a zvířete

Snad každá dívka si v dětství přála, aby ji zachránil krásný princ a odvedl si ji na svůj zámek, kde by žili šťastně až do smrti. Příběh Krásky a zvířete je vlastně obráceně, ona zachrání jeho ze strašného prokletí a následně žijí spokojeně do konce svých dnů.

Tento kouzelný příběh z dílny Walta Disneyho už se dočkal nespočtu filmových zpracování. Ve čtvrtek 16. března se v českých kinech poprvé promítne další přetvoření nesmrtelné klasiky ve film.  Romantického vyprávění Krásky a zvířete se tentokrát ujal režisér Bill Condon, který stojí za ságou Stmívaní.  Do role krásky byla vybrána Emma Watson, která kvůli této roli odmítla natáčení filmu La la land, který letos zválcoval Oscary. Mimochodem v době castingů bylo ve hře ještě jméno krásné Kristen Stewart. Zvíře si zahrál anglický herec Dan Stevens.

Film je doprovázený užasnou hudbou Alana Menkeho, který je významný filmových a divadelním skladatelem, autor hudby k mnoha Disneyho filmům (Sněhurka, Herkules, Zvoník u Matky Boží,..).

A ještě perlička na závěr. Na ušití Krásčiných žlutých šatů bylo spotřebováno cca 55 metrů velmi lehké saténové organzy. Při jejich šití, které trvalo přes 12 tisíc hodin, se spotřebovalo celkem 915 metrů nití a k jejich ozdobení bylo použito 2160 křišťálů Swarovski. Už jenom kvůli tomu by každá z nás měla do kina zajít. Zkrátka 130 minut snění a dojímaní se nad čistou a pevnou láskou, úžasnými kostýmy, dojemnou hudbou, sem tam potřebuje jakákoliv žena. Vezměte si kapesník.

V dalších rolích se objeví třeba Luke Evans, Ewan McGregor či Emma Thompson.

premiéra

Tvůrci a herci na premiéře

animovaná verze

Originál Krásky a zvířete

Zdroj foto: FB/ Beauty and the Beast

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *