Vetchý se konečně dočkal spravedlnosti

Za drby se platí

Herec Ondřej Vetchý, kterému se v hereckých kruzích přezdívá Spravedlivý sval, po čtyřech letech konečně vyhrál spor s dnes již neexistujícím časopisem Spy.

Jeho tehdejší šéfredaktor, kontroverzní novinář Pavel Novotný, ve snaze o senzaci zaměnil hercovu manželku za milenku. Fotografie byla pořízena na předávání cen Český lev. Vetchý si samozřejmě něco takového nenechal líbit a bulvární plátek zažaloval.

Spor se táhl celé čtyři roky. V roce 2015, kdy proběhl první soud a vzešel z něj nepravomocný rozsudek, se Novotný bránil, že neměl tušení, že je to jeho manželka, jinak by takovou věc do novin neuvedl. Neudělal to schválně, jen neměl tušení, kdo ta žena je. Svůj výstup ještě doplnil slovy, že přece není debil, ale profík a už vůbec ne nějaké koště z Blesku. Profík asi hovoří a píše jinak, ale ať si Novotný myslí, co chce.

Ani tato obrana nepomohla. Soud rozhodl v hercův prospěch a nyní vydavatelství Bauer Media musí zaplatit pokutu ve výši 700 tisíc. To byl tedy opravdu drahý zaměstnanec.

Nestává se moc často, že by celebrita vyhrála spor s bulvárem. Naposledy se to povedlo Heleně Vondráčkové, která se také soudila řadu let a nakonec uspěla.

vetchý s manželkou

Ondřej Vetchý s manželkou

novinář Novotný

Kontroverzní novinář

Zdroj foto: Google

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *