Festival číslo 52

Stručné info z Varů

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary je největší filmový festival v Česku, kde se každoročně setkává elita národa, promítají skvělé snímky, proudí tisíce milovníků filmu a zábavy. Přinášíme pár informací z letošního programu.

Tak třeba zde proběhne světová premiéra restaurovaného československého filmu Obchod na Korze, z roku 1965. Dále festival připravil poctu novináři Jiřímu Brdečkovi, bude se promítat slavný film Limonádový Joe a průřez autorskou tvorbou Brdečkových krátkých filmů.

Hostem bude například hudební skladatel James Newton Howard, autor hudby k legendárním dílům jako Pretty Woman nebo Hunger Games. Na slavnostním zahájení umělec převezme Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii.

Křišťálový glóbus také dostane autorská dvojice, režisér Ken Loach a jeho dvorní scénárista Paul Laverty. Společně mají na kontě 12 celovečeráků a 2 krátké filmy. Například snímky Já, Daniel Blake, Andělský podíl nebo Svobodný svět.

Cenu prezidenta MFF KV za umělecký přínos české kinematografii získá na 52. ročníku MFF Karlovy Vary scenárista a režisér Václav Vorlíček.

O novinkách z připravovaného festivalu budeme průběžně informovat.

Akce proběhne 30. — 8. červenec 2017.

První z plakátů festivalu

Z tiskové konference

Zdroj foto: Instagram/kviff

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *