Volná ruka architekta

Výstava OFFLINE v Dejvicích

Jan Vlček je uznávaným filmovým architektem, a díky tomu také před více než dvěma lety, otvíral nový prostor Dejvického divadla, Anti.kvariát. Tehdy navrhl výtvarné řešení televizního sitcomu Čtvrtá hvězda a celovečeráku Díra u Hanušovic. Oba tyto projekty byly s DD úzce spjaty, režíroval je totiž bývalý umělecký šéf divadla, Miroslav Krobot, který do filmu také pozval své dejvické kolegy. Z této spolupráce pak vznikla výstava Z hotelu do díry, která byla uvedena v bývalém antikvariátu, který se právě zpřístupňoval veřejnosti.

Letos v březnu se Jan Vlček do Dejvic vrátil, tentokrát ukázat něco ze své volné tvorby. V Anti.kvariátu DD je k vidění jeho výstava s názvem OFFLINE, autor se zde vrátil ke klasické malbě a litografii, která ho velice baví.

Výstava je přístupná přes Dejvickou divadelní kavárnu, prohlédnout si ji můžete každý den, ale pouze do 9. května, pak výstava končí.

Otevřeno denně od 12:00 do 23:00, o víkendech od 17:00 do 23:00, na adrese Dejvická divadelní kavárna, Zelená 1084/15, Praha 6.

Vstup na výstavu je samozřejmě zdarma.

 

Ukázka z výstavy

Jan Vlček

Zdroj foto: 2media.cz

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *