Plány na to léto

Festivalová mánie začíná

Letní období má skoro každý rád. Nejen díky krásným teplým večerům, zelenině a ovoci přímo z keříků, usměvavým spoluobčanům, koupalištím, ale také protože začíná období hudebních festivalů. A že v naší zemi máme opravdu z čeho vybírat. Svého favorita si najde milovník kteréhokoliv hudebního žánru. Lupeny na letní akce už jsou v prodeji, tak si pospěšte, abyste něco nepropásli.

Pár festivalových srdcovek:

  • Colours of Ostrava – 22. 7. 2017

Multižánrová akcička, na kterou se jezdí už od roku 2002 do Ostravy.  Festival se tradičně koná v prostředí Dolních Vítkovic – bývalém areálu hutí, dolů a železáren. Jsou zde připraveny koncerty, diskuze, divadla, filmy, workshopy a dokonce i výtvarné aktivity.

Letos je připravený nabitý program, přičemž headlinerem je americká kapela Imagine Dragons a zpěvačka Norah Jones. Dále vystoupí LP, Unkle, alt-J, Zrní, David Koller, Katarzia a mnoho dalších. Z divadelního světa se představí VOSTO5, Cirk La Putyka, Divadlo Demago atd.

Prostředí dolů a železáren je skutečně impozantní a nepřestane vás fascinovat, kde právě posloucháte hudbu nebo sledujete představení. Rozhodně si nenechte akci ujít.

www.colours.cz

  • Slavonice fest 2. – 6. 8. 2017

jihočeských Slavonicích budete na pomezí hudebního a filmového festivalu. Organizátoři spojili tyto dvě oblíbená odvětví na jedné akci, v jednom malebném městečku. Bude se promítat 65 filmů z celého světa a zahraje 12 kapel a 5 Djs. Jsou připraveny besedy, výstavy, výtvarné dílny a tak.

Můžeme se těšit třeba na kapely TataBoys, Katarzia, Visací zámek, Michala Hrůzu. Zároveň zde proběhne slavnostní předpremiéra nového českého filmu Jana Svěráka, Po strništi bos.

Pro další informace zkoukněte jejich webovky a začněte shánět ve Slavonicích nocleh. Městečko není nafukovací a festival žádaný.

www.slavonicefest.cz

  • Vizovické Trnkobraní 18. – 19. 8. 2017

Festival Vizovické Trnkobraní  je nejvýznamnějším kulturním projektem ve Zlínském kraji. V letošním roce festival oslaví již 50. výročí.  Akce probíhá v areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích.

Kromě skvělých interpretů jako Tomáš Klus, Elán, Mňága a Žďorp, No Name, zde proběhne tradiční soutěž v pojídání švestkových knedlíků. Kromě poslechu hudby a knedlíků je festival zaměřen na prezentaci kulturních, řemeslných a krajových tradic Vizovicka a Valašska. Ještě si můžete prohlédnout zámek, muzea a zkusit si řemeslné práce.

Netradiční festival, na kterém se rozhodně budete cítit jako doma.

www.vizovicketrnkobrani.cz

Zdroj foto: redakce, FB/Colours of Ostrava, Slavonice fest, Vizovicke Trnkobraní

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *