Mladí talenti ve Varech

Sekce První podání na 52. MFF KV

Ty nejslibnější mladí evropští režiséři předvedou své umění na MFF Karlovy Vary v sekci První podání. Filmový festival letos proběhne od 30. června do 8. července a představí deset filmových studentů a absolventů. Mnohá uvedená díla již získala různá ocenění.

European Film Promotion je organizace, která tuto sekci podporuje a navrhuje nejzajímavější mladé talenty, jejichž práce se objevily na mezinárodních festivalech. Finální výběr ze šestadvaceti nominovaných je dílem uměleckého ředitele MFF KV Karla Ocha a programové koordinátorky Anny Purkrábkové.

Letos se můžeme těšit na opravdu výjimečná díla. Promítat se bude například hořká komedie s titulem Po třídním srazu finského režiséra Kirsikka Saari. Švédská filmařka Maria Eriksson, která se specializuje na práci s dětmi, zase do Varů přiveze film s názvem První školní den. V sekci bude i český zástupce. Filmový počin Vězení, který je mrazivým vhledem do všednosti každodenního života, zrežíroval talentovaný Damián Vondrášek. Snímek byl nominován na cenu Magnesia za nejlepší studentský film udílené v rámci Českého lva.

Jmenované snímky a mnoho dalších filmů si budete moci vychutnat během čtyř festivalových dní od 2. do 5. července. Účastníci Prvního podání mají na programu setkání a diskusi s filmovými profesionály, která jim má umožnit rozšíření jejich vlastní mezinárodní sítě kontaktů.

Nenechte si ujít nadcházející generaci filmových profesionálů a vyrazte v létě do Karlových Varů na První podání.

www.kviff.com

Z filmu Po třídním srazu

Snímek První školní den

Český zástupce režisér Damián Vondrášek

Zdroj foto: 2media.cz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *