Kam v létě do divadla?

Letní divadelní scény

Jste milovníkem divadelních jevišť a dvouměsíční prázdniny jsou pro Vás kulturním strádáním? Nezoufejte a přečte si, kam za scénu letos vyrazit.

Letní shakespearovské slavnosti

Tato slavnost je rozhodně číslo jedna, hraje se od července až do září a to v Praze, Bratislavě, Ostravě a Brně. Na repertoáru jsou přichystané hry Hamlet, který je premiérový, Komédia omylov, Sen noci svatojánské, Mnoho povyku pro nic, Romeo a Julie, Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete, Othello, Jak se vám líbí a Veselé paničky windsorské.

A také od 23. července se pak v pouhých šesti večerech na jeviště Slavností vrací Jan Tříska v projektu POCTA SHAKESPEAROVI.

Rozhodně je z čeho vybírat, Shakespeare by měl radost. Mimochodem všechny hry jsou nastudovány dle překladu významného pedagoga a shakespearologa Martina Hilského.

Plakát minulých ročníků

Letní scéna Harfa

Scéna na Harfě se letos divákům otevře již po šesté a to v termínu od 10. července do 3. září. Tady se na podiu děje leccos, scéna je určena pro divadelní představení, ale i one-man show či stand-up vystoupení. Diváci se mohou těšit na premiéru komedie Natěrač s Leošem Nohou, Barborou Mottlovou a Evou Decastelo.

Dále se můžete přijít podívat například na Halinu Pawlowskou a její Manuál zralé ženy, Komiky s.r.o, Cavemena, Monology vagíny či Světáky.

V případě nepříznivého počasí se představení přesouvá do nedalekého Divadla Gong.

Divadlo Ungelt – Letní scéna (OPEN AIR)

Letní scéna Divadla Ungelt se nachází ve starobylé malebné části Hradčan pod Loretou na Novém Světě. Nezapomenutelné divadelní a hudební zážitky pod širým nebem. Hrají zde inscenace Touha jménem Einodis, Poslední ze žhavých milenců, Drobečky z perníku, Skořápka a mnoho dalších.

Od července do srpna se na jevišti budou střídat hvězdy jako Alena Mihulová, Simona Stašová, Marta Kubišová či Petr Nárožný.

Scéna pro diváky

V průběhu léta se ještě bude hrát třeba ve Strašnickém divadle, Studiu DVA a Jatkách78.

Zdroj foto: prague.eu, shakespeare.cz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *